Foreword
Journal de Théorie des Nombres de Bordeaux, Volume 29 (2017) no. 3, pp. 1-3.
Published online:
DOI: 10.5802/jtnb.997
@article{JTNB_2017__29_3_1_0,
     author = {Ambrus P\'al and Federico Pellarin and Lenny Taelman},
     title = {Foreword},
     journal = {Journal de Th\'eorie des Nombres de Bordeaux},
     pages = {1--3},
     publisher = {Soci\'et\'e Arithm\'etique de Bordeaux},
     volume = {29},
     number = {3},
     year = {2017},
     doi = {10.5802/jtnb.997},
     language = {en},
     url = {https://jtnb.centre-mersenne.org/articles/10.5802/jtnb.997/}
}
TY  - JOUR
TI  - Foreword
JO  - Journal de Théorie des Nombres de Bordeaux
PY  - 2017
DA  - 2017///
SP  - 1
EP  - 3
VL  - 29
IS  - 3
PB  - Société Arithmétique de Bordeaux
UR  - https://jtnb.centre-mersenne.org/articles/10.5802/jtnb.997/
UR  - https://doi.org/10.5802/jtnb.997
DO  - 10.5802/jtnb.997
LA  - en
ID  - JTNB_2017__29_3_1_0
ER  - 
%0 Journal Article
%T Foreword
%J Journal de Théorie des Nombres de Bordeaux
%D 2017
%P 1-3
%V 29
%N 3
%I Société Arithmétique de Bordeaux
%U https://doi.org/10.5802/jtnb.997
%R 10.5802/jtnb.997
%G en
%F JTNB_2017__29_3_1_0
Ambrus Pál; Federico Pellarin; Lenny Taelman. Foreword. Journal de Théorie des Nombres de Bordeaux, Volume 29 (2017) no. 3, pp. 1-3. doi : 10.5802/jtnb.997. https://jtnb.centre-mersenne.org/articles/10.5802/jtnb.997/

Cited by Sources: